Polmedia Artykuły

Fałszywy diament Wajdy: prawdziwe dzieje Maćka Chełmickiego

doc_2633_0
 • Juzer

  Nie miałem pojęcia, że tak wygląda prawda. Bo należy mieć nadzieję, ze to nie jest zwykłe, internetowe kłamstwo. Ale nie wygląda.
  Tym bardziej trzeba zastanowić się nad historycznymi ocenami naszych „arcydzieł” kinowych. Także literatury :(

  • Adam Wiśniewski

   Od 30 lat wiadomo to powszechnie :) Tak jak od kilku dekad było wiadome, ze Andrzej wajda kłamał, ze jego ojciec zginął w Katyniu – tam zginął inny Wajda, nie będący spokrwenionym z Andrzejem Wajdą. Historycy wiedzą o tym od kilku dekad.

   • Juzer

    Adam, masz rację. Co do faktu, że Jego Ojciec nie zginął w Katyniu, nie ma 2 zdań. Właściwie po pierwszej „konferencji prasowej” przy okazji KATYNIA, to wyszło na jaw. Co do „Popiołu” – od dziecka słyszałem, że to film nie do końca uczciwie zrobiony, bo na skłamanej fabule książki Andrzejewskiego, skąd innąd gościa o pogladach powojennego komucha. No i OK…. ale szczegółów o faktycznej postaci i ubiciu nowowybranego urzędasa z czerwonej bandy albo nie wiedziałem, albo zapomniałem już to na starość. To też możliwe… wszystko z wiekiem możliwe. Moja Mama, osoba dość .. zaborcza i despotyczna, ale jednak nie głupia kobieta, całe swoje zycie była przeciw komuchom Nienawidziła ich szczerze.. a teraz, na starość, oglada TVN, uwielbia Tuska, broni wojciecha jaru_skiego, wczoraj skłóciła się ze mną o to czy USA to ameryka północna, czy inna. Na szczęscie nie mówi, że południowa. Rozstaliśmy się po awanturze prawie, że środkowa niby. Więc wszystko możliwe.
    Jak widać propaganda czyni cuda, nawet z niegłupimi ludźmi. Komuch też to wiedział i rozumiał. Stąd książki, filmy.

 • Pingback: viagra health store()